تفسیر آلبوم مکتب شب تهم | MusText

۲۶ اسفند سال گذشته شاهد تکمیل آلبوم مکتب شب از سوی تهم بودیم. این آلبوم درون قالب سینگل ترک هایی از اوایل اسفند منتشر و درون اواخر اسفند تکمیل شد. آلبومی با شش قطعه که میتوانید با کلیک روی این قسمت هر شش قطعه را به صورت تکی یا درون قالب یک فایل زیپ دریافت و یا متن هر قطعه را مشاهده کنید.

ولی آنچه ازبرای شما آماده کرده ایم تفسیری نسبتا کوتاه از آلبوم مکتب شب و یا به صورت کلی شخصیت های قبیله ی دگران هست…شخصیت هایی که مسیر داستانی آثار تازه تهم را تشکیل داده و درون صورت درک نکردن آنها برداشت شما از قطعات گذشته تهم ناقص خواهد ماند.

ولی شخصیت های قبیله ی دگران کی متولد شدند؟ درصورتیکه آلبوم “قبیله ی دگران” تهم را دنبال کرده باشید قطعا نام های “آتی” ، “چز” ، “دیان” و “شبین” را شنیده اید…این شخصیت های فرضی درون واقع هر کدام به نوعی چهار جنبه و شاخصه ی ذهنی تهم و شاید بسیاری از ما باشند که ترک های تازه تهم از زبان این شخصیت ها بیان میشوند که درون ادامه به معرفی هر یک از این شخصیت ها خواهیم پرداخت.

 

آتی دگران:

آتی که درون زبان فارسی به معنی آینده میباشد ، شاید با اهمیت ترین شخصیت قبیله ازبرای طرفداران تهم باشد. شخصیتی هنری که با فکر کردن به آینده درون جهت پیشرفت تلاش میکند. آتی درون واقع تولید کننده ی موزیک های تهم بوده و درون بسیاری موارد از جمله قطعه ی “کمبودی” شاهد معرفی آتی به عنوان آهنگساز اثر میباشیم.

همانصورت که درون قطعه ی بیدارم نیز آتی همین نقش را ایفا کرده و درون حال آهنگسازی هست. درون واقع آنچه از این قسمت میتوان نتیجه گرفت این هست که تهم تولید آثار تازه را پلی به آینده و مایه ی یشرفت خود میداند.

 

دیان دگران:

دیان به معنای قاضی عنصر وجودی دیگری از سینا و نشان دهنده ی وجدان تهم هست. تشخیص دهنده ی خوبی از بدیست و آنطور که از مسیر داستانی آثار معلوم هست تنها شخصیتی بوده که سایر اعضای قبیله اصطلاحا حرف روی حرفش نمیزنند که این نشان دهنده ی شخصیت منطقی خلق کننده ی کاراکتر به این معنی تهم هست.

از المان های این شخصیت میتوان به ترک تکلیف و کاور آن اشاره کرد که تهم را درون حال ورود به دادگاه دیان نشان میدهد…درون طول ترک نیز شاهد رد و بدل شدن صحبت هایی میان دیان و تهم هستیم که گوش کردن دوباره ی آن خالی از لطف نیست.

شخصیت جدی دیان درون ویدیو ها مشهود هست تا جایی که درون ترک “بیدارم” نیز شاهد گوشزد های دیان به تهم هستیم.

 

چَز دگران:

چز به معنای میمون و نماد سنت گرایی هست که درون پس ذهن تمام ما ایرانی ها وجود دارد. خشن ، تند خو و سرکش هست و درون اکثر مواقع وی را با شمشیر یا چاقویش درون کاور ها و ویدیو ها میبینیم، از دیگر المان های چَز میتوان به دستمال یزدی دور گردن وی اشاره کرد.

چَز ازبرای رسیدن به اهدافش از دست زدن به دعوا و خشونت وحشتی نداشته و کمتر از بقیه از قدرت تفکرش استفاده کردن میکند.

 

شبین دگران:

شبین به معنای بینا درون شب و شخصیتی مثبت اندیش که درون سختی های زندگی راهی ازبرای گذشتن از مشکلات و تلخی ها پیدا میکند…شبین نماد مثبت اندیشی و طراوت و شادابیست تا جایی که درون ویدیو ها همیشه شاهد رقص و پایکوبی و جنب و جوش این شخصیت هستیم. ترک هایی که از زبان شبین هستند همیشه انرژیک تر و با دید مثبت هست…شبین مخالفت خشونت هست و شخصیت متضاد با چَز دارد و دارای روحیه ای لطیف و بامزه هست.

 

حال که با شخصیت های قبیله ی دگران آشنا شدید مکتب شب را دفعه دیگر با دیدی متفاوت گوش کنید و درون ادامه نظرات خود را با ما درون میان بگذارید.

نویسندگان : BTH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *